معرفی شرکت

این مرکز از سال 1388 در دو بخش درمان و فوریت های پزشکی و ایمنی – بهداشت حرفه ای – محیط زیست فعالیت دارد . تجهیزات پزشکی موجود شامل EKG و اسپیرومتر، برانکاردهای پیشرفته ( چیراستریچر و اسکوپ )، انواع آتل های بادی پیشرفته و تجهیزات پایش محیط شغلی کارکنان نیز شامل ” صداسنج – لوکس متر – دتکتور تیوب می باشد .

وجه شاخص و آشکار این مرکز با سایر مراکز بهداشتی درمانی واحدهای تولیدی را می توان در ساختار فیزیکی و تجهیزات فنی و همچنین توجه ویژه به امر تقدم اصول پیشگیری بر درمان دانست بر همین اساس انجام معاینات و آزمایشات دوره ای سالانه و آموزش های ایمنی و بهداشتی حین کار و نظارت ها و پایش های ایمنی روزانه و پایش عوامل محیطی با دستگاه های اندازه گیری صورت می گیرد . ضمنا این مرکز مجهز به آمبولانس پیشرفته و دارای تاییدیه های اداره استاندارد و وزارت بهداشت  می باشد .

در سال 1386 همزمان با گسترش طرح ها و پروژه های در حال ساخت گروه بنا به دستور ریاست محترم هیئت مدیره و پیگیری های ایشان ساخت یک مرکز بهداشت مطابق با استانداردهای جهانی در دستور کار قرار گرفت که متعاقب آن بر اساس نقشه تیپ مصوب سازمان بین المللی کار با 195 متر مربع زیربنا احداث گردید و در سال 1388 به صورت رسمی طی مراسمی با حضور مسئولین استانی افتتاح گردید . این مرکز در دو بخش درمان و فوریت های پزشکی و HSE  (  ایمنی – بهداشت حرفه ای – محیط زیست ) فعالیت دارد . تجهیزات پزشکی موجود شاملدستگاه نوار قلب ( EKG )و اسپیرومتر( اندازه گیری ظرفیت های تنفسی ) ، برانکاردهای پیشرفته ( چیراستریچر و اسکوپ ) ، انواع آتل های بادی پیشرفته – اتاق پانسمان – سرم تراپی – تزریقات – شستشوی چشم و تجهیزات پایش محیط شغلی کارکنان شامل ” صداسنج – لوکس متر ( سنجش روشنایی )  – GAS TEC ( اندازه گیری غلظت مواد شیمیایی در هوای محیط کار )  می باشد .

وجه شاخص وآشکار این مرکز با سایر مراکز بهداشتی درمانی وحدهای تولیدی را می توان در ساختار فیزیکی و تجهیزات فنی و همچنین توجه ویژه به امر تقدم اصول پیشگیری بر درمان دانست بر همین اساس انجام معاینات و آزمایشات قبل از استخدام ، دوره ای سالانه و آموزش های ایمنی و بهداشتی حین کار و نظارت ها و پایش های ایمنی روزانه و پایش عوامل محیطی با دستگاه های اندازه گیری صورت می گیرد . ضمنا این مرکز مجهز به آمبولانس مجهز به تجهیزات کامل پیشرفته و دارای تاییدیه های اداره استاندارد و وزارت بهداشت  می باشد .

در بخش برنامه های آینده موارد مرتبط با دندانپزشکی ، توجه به مسائل بهداشت روانی کار و موارد انگیزشی تولید در کنار نگهداشت سلامت شغلی و به تبع آن افزایش راندمان تولید همراه با ایمنی در دستور کار  این مرکز می باشد .

همچنین  تعاملات بین بخشی با سازمان های دولتی و نهادهای خصوصی فعال در حیطه ایمنی و سلامت شغلی مانند انجمن مدیران صنایع وجود دارد.

 واحد درمان :

 • مراجعات پرسنل به پزشک و پرستر به علت بیماری – ویزیت بیمار – تجویز دارو و یا ارجاع به مراکز درمانی و پزشکان متخصص .
 • رسیدگی به وضعیت مجروحین ناشی از حوادث شغلی شامل :
 • انجام فوریت های پزشکی و اقدامات اولیه مورد نیاز
 • در صورت نیاز اعزام مصدوم با آمبولانس به بیمارستان های طرف قرارداد تامین اجتماعی و یا بیمارستان های تخصصی .
 • انجام معاینات و آزمایشات قبل از استخدام با همکاری مراکز تخصصی طب کار سلامت شغلی به منظور ارجاع و پیشگیری از بروز و یا تشدید بیماری های ناشی از کار
 • انجام آزمایشات ادواری سالانه مانند تست شنوایی سنجی – بینایی سنجی – اسپیرومتری ( اندازه گیری ظرفیتهای تنفسی ) آزمایشات خون و … به منظور چکاپ سلامت سالانه پرسنل و تشخیص زودرس بیماری های احتمالی ناشی از کار .
 • ارزیابی مداوم سلامت پرسنلی که دارای بیماری های مانند دیابت ، فشارخون ، افزایش میزان چربی و … می باشند .
 • اجاری برنامه اهدای خون پرسنل با همکاری سازمان انتقال خون
 • اجرای برنامه مقابله با سرماخوردگی فصلی و پیشگیری از شیوع آن در بین پرسنل به وسیله تزریق عمومی آمپول ویتامین C

واحد HSE :

 • شناسایی کانون های خطر و ارزیابی ریسک در کلیه کارخانجات گروه و همچنین واحدهای جانبی و وابسته
 • همکاری با بخش معاونت کیفیت گروه در خصوص اخذ و یا تمدید گواهینامه IMS ( سیستم مدیریت یکپارچه ) کارخانجات گروه .
 • اندازه گیری صدا – روشنایی و گردوغبار و آلاینده های شیمیایی محیط کار به صورت موردی و بر اساا نیاط HSE به وسیله استفاده از دستگاه های اندازه گیری موجود و مقایسه با حدود مجاز تماس شغلی به منظور ارزیابی علمی محیط کار و تعیین نوع حفاظت پرسنل .
 • تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداتش کار در کاخانجات گروه و تعامل مثبت و سازنده با ارگان های قانونی مانند اداره کار و اداره بهداشت
 • نظارت و ممیزی ایمنی پروژه های در حال احداث سازمان به منظور پیشگیری از وقوع حوادث شغلی
 • نظارت دائم بر تجهیزات آتش نشانی شامل کپسول های اطفا حریق فایرباکس ها و … به منظور آمادگی در مقابل آتش سوری های مقطعی
 • اجرای مانورهای آتش نشانی به منظور آمادگی پرسنل و آشنایی آنان با روش های اطفا حرق و پیشگیری از آتش سوزی
 • آموزش پرسنل به صورت گروهی و چهره به چهره در محیط کار در ارتباط با عوامل زیان آور محیط کار و ایمنی ماشین آلات و حفاظت فردی